Akcesoria dachowe

W ofercie akcesoriów dachowych posiadamy:
- zabezpieczenia przeciwśniegowe i komunikacja,
- taśmy i uszczelniacze dekarskie,- wkręty,
- akcesoria wentylacji,
- materiały ocieplające poddasza,
- nasada kominowa strażak rotomax,
- nasada wentylacyjna turbomax.

Zabezpieczenia przeciwśniegowe i komunikacja
dachowa bardzo ważnym elementem wyposażenia dachu są produkty związane z bezpiecznym poruszaniem się po dachu i zapobiegające niekontrolowanemu obsuwaniu się nagromadzonego śniegu. Stopnie i ławy kominiarskie, wykonane z wysokogatunkowego aluminium i stali nierdzewnej, zapewniają łatwą i bezpieczną dostępność do elementów dachu wymagających konserwacji i obsługi, takich jak komin, dachówki antenowe i wentylacyjne. Systemy przeciwśniegowe (drabinki i mocowania pala), wykonane także z wysokogatunko¬wego aluminium, zbrojone stalą, nierdzewną, wytrzymują silne obciążenia i charakteryzują się długą żywotnością. Produkty te są pewną ochroną w okresie w którym należy liczyć się z osuwaniem niebezpiecznych zwałów śniegu. Oferujemy różne systemy komunikacji dachowej i zabezpieczeń przeciwśniegowych.

Taśmy i uszczelniacze dekarskie
Proponujemy nowoczesne akcesoria dachowe, takie jak uszczelki dachowe, taśmy dekarskie bitumiczne i kalenicowe oraz taśmy rozprężne. Akcesoria które mamy w sprzedaży wykonane są z materiałów najwyższej jakości, gwarantujących ich wieloletnią wytrzymałość.

Wkręty W ofercie naszych sklepów znajdą Państwo bogaty wybór wkrętów służących do wykonania pokryć dachowych oraz wszelkich obróbek dekarskich.

Akcesoria wentylacji
Dawniej dekarz, układając dach, nie bardzo myślał o jego wentylacji. W następstwie dachy albo szybko kończyły swój żywot, albo po kilku latach wyglądały ja ogródek - całe zielone od mchów i porostów. Jedną z przyczyn było to, że najczęściej dachy były wykonywane z dachówek ceramicznych, naturalnych ( nie znano jeszcze angoby ) bądź ręcznie produkowanych dachówek cementowych. Mniej popularnym, ale również stosowanym materiałem była blacha na rąbek stojący ( ocynkowana bądź cynkowa ). W żadnym z tych dachów wentylacji jednak nie było. W naszych sklepach znajdą Państwo szeroki wybór akcesoriów do wentylacji dachów.

Materiały ocieplające poddasza
Straty ciepła przez nieodpowiednio ocieplone poddasza sięgają nawet 25% wszystkich strat ciepła budynku. Analiza kosztów ogrzewania prowadzi do jednoznacznego wniosku, że koszty eksploatacji można znacznie obniżyć, stosując odpowiednie ocieplenie. W tym celu należy świadomie wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie poddasza, produkty i ich grubości. Bardzo ważne jest zapewnienie prawidłowego i dokładnego montażu ocieplenia, co przyniesie niskie rachunki za ogrzewanie budynku. Nasz fachowy personel pomoże w wyborze najlepszego materiału do odpowiedniego ocieplenia Państwa poddasza. Zapraszamy do naszych punktów handlowych.

Nasada kominowa strażak rotomax
Rotomax firmy Kominus jest urządzeniem dynamicznie wykorzystującym siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego i zabezpieczania przed cofaniem się spalin. Niezależnie od kierunku, siły i rodzaju wiatru wylot kołpaka nasady ustawia się aerodynamicznie po przeciwnej stronie do kierunku wiejącego wiatru. Montuje się go na wylotach kominowych o działaniu grawitacyjnym: wentylacyjnych, spalinowych i dymowych.

Nasada wentylacyjna turbomax
Obrotowe nasady kominowe TURBOMAX są urządzeniami dynamicznie wykorzystującymi siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego. Niezależnie od kierunku, siły i rodzaju wiatru, turbina nasady obraca się zawsze w jedną i tą samą stroną. Montuje się je na wylotach kominowych wentylacji grawitacyjnej.