Словом, все те, в чому знайшла своє втілення потреба» [цит. По 27, с.53]. Таке визначення мотиву знімає багато які протиріччя в його тлумаченні, де об’єднуються енергетична, динамічна і змістовна сторони. Способи здійснення https://ucf.in.ua/en/archive/5f1ada5c4fd9e07e641bdcb3 учбової діяльності розкривають перед учнем можливі шляхи одержання знань. Вони є дуже різноманітними і, на думку В.Давидова, повинні включати в себе репродуктивні, проблемно-творчі і дослідницько-пізнавальні дії.
Внаслідок усвідомлення і переживання потреб у людини виникають певні спонукання до дій, внаслідок яких ці потреби задовольняються. Стимул – (від лат. stimulus – загострена палиця, якою поганяють тварин) – зовнішній вплив на людину, групу, організаційну систему, що впливає на процес і результати трудової діяльності . До мотиваційного компоненту уроку потрібно підбирати цікавий матеріал, який стимулює емоції та почуття учнів, використовуючи рольові, сюжетні, дидактичні ігри. Гра у навчальному процесі створює мотивацію, збуджує інтерес, розвиває комунікативні навички. Перевага гри ще в тому, що вона досягає своєї мети непомітно для дитини. Іншим правилом виставлення оцінки вчителем для заохочення мотивації є прийом порівняння успіхів учня не з успіхами інших учнів, а з його колишніми результатами. За цього слабкий учень буде частіше переживати почуття успіху, а сильний буде зустрічатись з необхідним відчуттям невдачі.
Нюттена , характерізується цільовою спрямованістю потреб. Фундаментальная орієнтація потреб, по Ж. Нюттену, є природженою, проте, вона розвивається і конкретизується в різноманітності конкретних мотивів і цільових об’єктів.
Ці інтереси поряд з прагненням жити в колективі, посісти в ньому належне місце стають важливими мотивами учіння. Таким дітям у 2 і 3 класах більш властиві мотиви обов’язку, престижу, ніж інтерес до змісту навчальних предметів . Щукіна) визначають це новоутворення як “внутрішню позицію школяра”.
Поведінку людини визначає найнижча незадоволена потреба ієрархічної структури. Схематично історія і спадкоємність в розвитку теорії мотивації показані на малюнку 1 [39, с.54]. Вивчити психологічні особливості мотивації людини, зайнятої професійним трудом. Здійснити теоретичний аналіз проблеми мотивація як психологічної категорії. Розглянути основні підходи до дослідження мотивації.